O firmě ROKOV Technology s.r.o.

Živnostenská firma vznikla v roce 1990, její hlavní činností byly činnosti v oboru topení, vody, plyn. Pro realizaci konkrétních zakázek a pro splnění požadavků investorů jsme si předvyrobili potřebné akumulační zásobníky a pro složitější systémy jsme vyrobili komplexní vnitřní jednotku s pracovním názvem Robotop. Jednalo se o kusovou výrobu. Později začali obdobné komplety vyrábět přímo výrobci tepelných čerpadel, takže kusová výroba ztratila svůj význam. Nicméně okolo roku 2003 tyto naše výrobky předběhly trh.

Vnitřní kompaktní jednotka topení

  • tepelné zdroje: sluneční kolektory, tepelné čerpadlo, kotel na tuhá paliva, krbová kamna
  • systém vytápění: radiátorové, podlahové, konvektory, bazén)

Obnovitelné zdroje energie

Už od roku 2002 jsme navštěvovali odborné exkurze v Rakousku, kde jsme se seznamovali s obnovitelnými zdroji energie. Navštívili jsme několik větrných a malých vodních elektráren, kogeneračních jednotek na biomasu, farmy zabývající se pěstováním biomasy a odborné veletrhy s tematikou obnovitelných zdrojů energie.

Odborná příprava učňů

Vzhledem k tomu, že jsme měli ve firmě učně, navštívili jsme v roce 2002 odborné učiliště ve Vídni se zaměřením na obor voda, topení, plyn.

Vznik firmy ROKOV Technology s.r.o.

Firma ROKOV Technology s.r.o. vznikla v roce 2010 jako logické vyústění činnosti OSVČ. Máme zkušenosti v oboru topení, voda, plyn a sanita již od roku 1995, kdy jsme již tehdy používali materiál Geberit, Giacomini, Rehau, Supersan na rozvody vody, odpadů, topení, na podlahové topení. Firma sídlí na okraji Pardubic. Naším hlavním cílem po roce 2000 bylo seznámit český trh s novými technologiemi ve vytápění - tepelná čerpadla, solární kolektory, a přiblížit se tak evropským standardům. Činnost naší firmy ROKOV Technology s.r.o. je zaměřena na montáže podlahového topení, montáže tepelných čerpadel, solárních panelů a rekuperací. Specializujeme se na tepelná čerpadla Mastertherm, tepelná čerpadla Stiebel Eltron, tepelná čerpadla Buderus, a tepelná čerpadla NIBE. Podlahové topení dodáváme dle výběru z těchto značek - Rehau, Giacominni, Toptherm. Solární ohřev teplé užitkové vody - dříve solární panely Eko Solaris, později solární panely Topsolar, solární panely Stiebel Eltron a solární panely Buderus. Rekuperace značky Stiebel Eltron, Atrea. Klienty firmy ROKOV Technology s.r.o. jsou především stavebníci rodinných domků, nízkoenergetických a pasivních domů, dále majitelé starších rodinných domků, bytových domů a sdružení vlastníků jednotek, školky, školy, úřady, zdravotnictví, komerční objekty, občanská vybavenost, skladové hospodářství, výrobní provozovny kteří potřebují nový tepelný zdroj z tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla dodáme s kompletní montáží a uvedením do provozu s tepelným výkonem od 3kW do 200kW. Zelená úsporám.

Strategií firmy ROKOV Technology s.r.o. je kvalitní a komplexní služba zákazníkům při výstavbě či modernizaci objektu, od bezplatné konzultace a zpracování návrhu vhodného systému, přes zajištění projektové dokumentace až po dodávku "na klíč". V poslední době se firma ROKOV Technology s.r.o. zaměřuje na tepelná čerpadla NIBE od švédského výrobce

Vždyť při správném využití energeticky úsporných zdrojů jako jsou tepelná čerpadla, solární kolektory, fotovoltaika lze průměrně ročně ušetřit až 70% energie potřebné vytápění a až 80% pro ohřev teplé užitkové vody.

Naše firma ROKOV Technology s.r.o. je registrována v programech Zelená úsporám, kotlíkové dotace a evropské dotace. K čemu slouží dotace a proč jsou tak důležité – pro snížení emisí CO2. Každá lidská činnost zanechává takzvanou uhlíkovou stopu – tj. kolik oxidu uhličitého a ostatních skleníkových plynů je vypuštěno do atmosféry. Vše co se vyrobí a provozuje má uhlíkovou stopu (v dopravě, stavebnictví, průmyslu, produkci potravin, bydlení, odpadu, zpracování, balení, a ostatní). Tepelná čerpadla využívají sluneční energii, která je uložena v zemi a ve vzduchu a proto mají minimální uhlíkovou stopu a minimálně ovlivňují životní prostředí.

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více