Tepelná čerpadla vzduch - voda

Tepelná čerpadla MasterTherm  (český výrobce)

Tepelné čerpadlo AirMaster aku, dělené split, vnitřní jednotka masivní skříň s akumulačním bojlerem, obsahující měděný výměník průtočný pro ohřev teplé vody, řídicí jednotku a scroll kompresor, venkovní jednotka má regulovatelné otáčky ventilátorů, tichý chod. Tato jednotka topí a chladí.

Tepelné čerpadlo vduch voda BoxAir, venkovní provedení kompakt. Do budovy je vedeno potrubí s topnou vodou, v technické místnosti je akumulační zásobník pro topení s vnořeným bojlerem teplé užitkové vody a ve spodní části je umístěn výměník solární. Řídící jednotka  pracuje takto, od jara do podzimu se využívá solární energie pro teplou užitkovou vodu a občas i do topení, při nedostatku solární energie se spíná tepelné čerpadlo. V zimním období tepelné čerpadlo dodává energii pro topení a teplou užitkovou vodu, v malém množství i solární energii do topení - podlahové topení.

Všechna tepelná čerpadla od výrobce MasterTherm na přání zakazníka (volitelná výbava) mají připojení na internet,  kde si v  kteroukoliv dobu můžete zkontrolovat chod tepelného čerpadla a taktéž si můžete měnit režim topení a chlazení. Tato tepelná čerpadla vám splní požadavky na topení, chlazení, ohřev teplé užitkové vody a ohřev bazénu, současně dokáží efektivně využít solární energií. Tato čerpadla splňují veškeré konfortní podmínky.

Tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON (německý výrobce)

Tepelná čerpadla vzduch voda řady WPL potřebují pro montáž málo místa. Výkonný scroll-kompresor je velmi tichý. Navíc je velmi účinný a zajišťuje příkladný topný faktor po celý rok a tak i levnou a efektivní dodávku tepla pro dům. Ekologické chladivo R407C umožňuje dobrý zisk tepla i při venkovní teplotě -20°C. Tepelná čerpadla řady WPL pracují s výstupní teplotou vody až 60°C, což je důležité jak pro topení,  tak zejména pro ohřev užitkové vody. Dále dokáží efektivně využít  solární energii  jak pro topení,  tak pro teplou užitkovou vodu. Tato tepelná čerpadla splňují veškeré konfortní podmínky pro bydlení.

Dodávají se v kompaktním vnitřním nebo venkovním provedení - pak je možno výhodně využít bývalou nebo plánovanou kotelnu jinak. Veškeré díly jsou opatřeny špičkovou povrchovou úpravou, včetně pozinkování již v základní dodávce,  takže odolávají nepřízni počasí i po několik desítek let.

  • použitelné pro teploty venkovního vzduchu od -20°C do +30°C
  • určené pro monovalentní i bivalentní provoz
  • s využitím vestavěného elektrokotle,  jako bivalentního zdroje,  použitelné pro domy s obytnou plochou do cca 270 m2.
  • s využitím solární energie  - jak do topení  -  tak pro teplou užitkovou vodu
  • možnost použití v soustavách s radiátory nebo podlahovým topením; provoz v soustavách s podlahovým vytápěním je však účinnější, vzhledem k vyššímu topnému faktoru
  • možnost celoročního vytápění bazénu (vnitřní bazén)
  • možnost ohřevu užitkové vody i při venkovní teplotě -20°C na 60°C
  • jednoduchá montáž i při rekonstrukcích
  • provedení WPL 33 je dvoukompresorové

Buderus Logafix WPL  (něnecký výrobce)

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Logafix WPL 150 lR 15kW